Právě je 28 bře 2024 10:42

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Autovýbava pro pohodu, nepohodu i nesnáze

 
Příspěvky: 43
Registrován: 26 zář 2015 07:35

Re: Autovýbava pro pohodu, nepohodu i nesnáze

Příspěvek od Jaromír » 19 led 2016 21:24

MacGyver píše:Po této zkušenosti přidávám do auta plaketu ze silnějšího plechu rozměru cca 30x30 cm jako podložku pod hever.

Dej tam místo kovu dřevěnou desku, prkno, atd. váhu auta to unese. a nesmekne si ti po tom hever na šikmém podkladu.
Dřív sem ji taky vozil ale potom co mi při podobné akci spadlo auto z heveru ( podruhé už se sundaným kolem) tak deska letěla do háje :evil:
a šel sem vytrhat plaňky z oplocení!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Autovýbava pro pohodu, nepohodu i nesnáze

Příspěvek od MacGyver » 19 led 2016 22:01

Prkno je taky řešení :thumbup: , ale já chci kov cíleně. Mám s ním další plány. Pád auta z heveru je nepříjemná a hlavně nebezpečná věc. Nicméně toho se vzhledem k rokům stráveným v rodinné autodílně fakt nebojím.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 43
Registrován: 26 zář 2015 07:35

Re: Autovýbava pro pohodu, nepohodu i nesnáze

Příspěvek od Jaromír » 20 led 2016 00:57

To sem si taky myslel ale autodílna a terén jsou úplně jiné podmínky. a člověk se jim musí přizpůsobit. kovový hever na na kovové desce prostě klouže, pokud neplánuješ jiné řešení třeba pryžovou podložku mezi hever...

Jediná zásada je se nedostat jakkoli pod nezajištěné auto! zbytek jsou jen plechy.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Autovýbava pro pohodu, nepohodu i nesnáze

Příspěvek od MacGyver » 20 led 2016 08:22

Jasný já jsem tím rozhodně nechtěl podceňovat tvoje dovednosti. Stát se to může komukoliv. Nechci se tady motat na plechové podložce, ale v mém systému funguje velmi dobře. Tak jak všechno je potřeba, aby si každý vše vyzkoušel prakticky v konkrétních situacích.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 zář 2015 13:05

Re: Autovýbava pro pohodu, nepohodu i nesnáze

Příspěvek od cipis » 20 led 2016 08:43

Toš ono se to může skloubit, na tu ocelovou placku nalepit pár mm gumy a bude to použitelné i na víc věcí.

 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2018 10:00

Re: Autovýbava pro pohodu, nepohodu i nesnáze

Příspěvek od zdenek.zemek » 30 kvě 2018 17:43

Ahoj, na podepření heveru používám prkénko... mohu doporučit... nic to nestojí a vydrží to věky :-) . Hevery vozívám dva. Jednou se mi stalo, že jsem padl autem na břicho a potřeboval jsem zvednout auto na dvou stranách, abych ho vyndal. Náhodou jsem měl dva hevery dva a povedlo se.
Místo hupcuku jsem pořídil mobilní naviják DWP 5000 který se nechá použít na předek i zadek díky mobilitě. Jako prodlužku na zadek používám startovací kabely s patřičnými propojkami - made in home :-). Ještě jsem ho upravil tak, aby se nechal lépe odvíjet a lépe fungovalo ruční navíjení pomocí kliky, ale to už je detail :-). Pilka, sekerka, voda.. jasné.... nevidím třeba moc důvod karimatku, stan, spacák... člověk přespí v autě a tyhle věci nepotřebuje... Asi podle auta... já ze zadní části vozu vytvořím po sklopení sedaček prostor vhodný pro přespání celé rodiny, čili tyto věci bych do auta asi nedal... nebo zatím je tam nemám :?

Předchozí

Zpět na Transportní prostředky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník