Právě je 28 bře 2024 19:05

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Nové občanské průkazy 2021 - otisky prstů

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: 28 říj 2015 11:07

Nové občanské průkazy 2021 - otisky prstů

Příspěvek od jihlavak » 09 srp 2021 06:55

Ahoj, za půl roku mě čeká výměna občanky a už by na ní měly být i otisky prstů. Rád bych se pokusil uchránit zbyteček vlastního soukromí.
Otázka zní:
1- Víte někdo jaká je praxe při snímání otisků-které prsty tam mají být? Které se berou, když něco nejde...
2- Jakým způsobem sejmutí znesnadnit? Mechanicky, chemicky působit na prsty.... jak?
3- Může v budoucnu špatný/nezřetelný otisk způsobit nějaké komplikace? Co já vím, při cestování apod.

Za případné postřehy díky

 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 úno 2019 10:01

Re: Nové občanské průkazy 2021 - otisky prstů

Příspěvek od sroub » 17 srp 2021 21:36

Dřív šlo nechat si udělat občanku expresně, bylo to dražší, a nebyla to "plná" občanka, se strojově čitelnými údaji, zkus se podívat tímhle směrem.
Já se rozhodl občanku neprodlužovat, a využívat místo ní pas, ale do výměny mám jestě dost času, snad mi do toho stát nehodí klacek...

 
Příspěvky: 5
Registrován: 13 srp 2017 15:10
Bydliště: Olomouc

Re: Nové občanské průkazy 2021 - otisky prstů

Příspěvek od BartH8 » 21 srp 2021 17:52

Já čekám na nový op. Berou ukazováček levé i pravé ruky.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: 28 říj 2015 11:07

Re: Nové občanské průkazy 2021 - otisky prstů

Příspěvek od jihlavak » 05 pro 2021 10:36

Ovčanka proběhla... a byla to komedie.
Informace se ke mě dostaly takové, že berou oba ukazováky a když nejdou, tak i ostatní prsty.
Nelenil jsem proto a v den návštěvy úřadu strávil několik méně příjemných chvil u brusky.
Bříška prstů jsem si pak ještě vylepšil kapičkami vteřinového lepidla, aby se tak dobře nepřitiskly.

Paní se čtečkou bojovala statečně, zkoušela to několikrát ale úspěch byl jen částečný. Zkoušela pořád jen ty ukazováky. Z toho co jsem viděl, tak něco mají ale rozhodně ne komplet.


Zpět na Ostatní a Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků