Právě je 28 bře 2024 14:56

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

EDC nože

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

EDC nože

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 02 úno 2016 19:33

Rád bych doporučil jeden nepříliš známý nůž. Jedná se o Cold Steel Finn Wolf. Poměrně neznámý, ale o to zajímavěší nůž. Jedná se o jeden z mála kousků na trhu, který má skandinávský výbrus.

Nůž má 205 mm (85mm čepel), 3,5mm čepel osvědčené AUS-8, "zytel" střenky a hlavně cold steelem upravený back lock (zobáček, který lépe fixuje čepel v otevřeném stavu).

Pokud někdo shání edc nůž a RAT-1 je pro něj zbytečně velká jako pro mě a má rád skandi výbrus, tahle "zavírací Mora" může být dobrou alternativou.
Přílohy
20160202_174649191_iOS.jpg

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 548
Registrován: 28 říj 2015 14:59

Re: EDC nože

Příspěvek od Josef » 11 bře 2018 17:21

Pro přibližnou představu o velikosti přidám tuto fotečku několika Opinelů:
(kliknutím zvětšit)
Opinel.jpg

Jako EDC do města sice nosím švýcarák, ale do přírody rád dám přednost dřevěné klasice, ať už je to finka Lynx Lumberjack od Marttiini nebo právě výše zmíněný zavírák Opinel. Osobně mi jako nejuniverzálnější přijde velikost 8. Chleba to ukrojí a v kapse ještě moc netlačí. Ale i ostatní mají své kouzlo - velikost 9 poslouží jako záložní tábornický nožík. Velikost 7 mám ve skříňce v práci na krájení klobásky ke svačině. Není to jen bezvýznamná "svačinová kudlička" - slouží mi na připomenutí, že kromě moderních výdobytků, které mě v tu chvíli obklopují, existuje i jednoduchý poctivý a plně funkční výrobek, složený z pouhých pěti součástek a že si mám dávat při své práci pozor, abych věci nevymýšlel zbytečně složitě a nepřekombinovával.
V nejkomplikovanějších situacích nejspolehlivěji fungují obvykle ty nejprimitivnější technologie.


Zpět na Nůž - základní nástroj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník