Právě je 29 bře 2024 00:57

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

 
Příspěvky: 10
Registrován: 07 říj 2015 19:19

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Maximus » 01 led 2016 15:33

Pokud nenastane scénář "Nahrazení" tak je tu naštěstí záruka určité mravní, společenské a právní kontinuity, která společnosti umožní vcelku bez dlouhodobých následků takovéto krátkodobější kolapsy překlenout. Velká síla "západního myšlení" je v schopnosti sebekritiky, poučení se z chyb, schopnost se zdokonalovat a v případě fatálního ohrožení být nezdolný.

 
Příspěvky: 10
Registrován: 07 říj 2015 19:19

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Maximus » 01 led 2016 15:46

To josef: K těm rozvodnám - v první etapě by to byl hlavní cíl, ale po mobilizaci ozbrojených složek by došlo k posílení ostrahy těchto bodových cílů a jedno auto s teroristy by nemělo příliš mnoho šancí.
Zatímco vedení vvn jsou v zemi tisíce km a ty uhlídat se současnými silami a prostředky prostě příliš efektivně nelze.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od MacGyver » 01 led 2016 15:49

Osobně se scénáře nahrazení prudkým šokem neobávám. Scénář nahrazení může ale probíhat stovky let nenásilnou formou. To jsme ale už hodně odběhli.

Já bych ještě zmínil schopnosti organizace ISIL. Jejich taktika bude na jejich písečku "u nich doma" fungovat bezvadně. Taktika sběru vojáků, plánovaných útoků ze zálohy a celá "frontová" činnost nemá v našich podmínkách šanci. Všechny PR videa mají jasný a propracovaný záměr. I když se chlubí průzkumnými drony, jakýmsi systémem velení či velitelskými stanovišti, tak je to vždy o tom, proti komu a jak bojují. Jakákoliv západní armáda by je při pozemní operaci rozprášila velmi rychle. Samozřejmě bez ztrát se neobejdou žádné bojůvky. S tím mají všichni bohaté zkušenosti. Problém je pak nastolit udržitelný společenský systém. To se nepovedlo nikomu. Myslím, že přeceňujeme účel a poslání této organizace. Do Evropy zatím jen tak šťouchají aby se neřeklo a tento stav takto podle mě bude zachován po celou dobu této organizace. Můžeme rozhodně očekávat útoky vlků samotářů. Zmíněný koordinovaný útok, by bylo něco jako útok na Pearl Harbour.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 10
Registrován: 07 říj 2015 19:19

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Maximus » 01 led 2016 15:59

Já tento scénář vidím jako nejvíce reálný v případě porážky ISIL, kdy tisíce občanů EU a Ruska se vrátí pod pláštíkem mnohamilionové migrace s falešným pasem a jasným úkolem se pomstít za rozbití svého snu a s jistou šancí si vybudovat v Evropě nový a lepší ISIL. Koho by jsme jako představitelé Západní civilizace měli zdolat a porazit, když proti nám zaútočí samotní občané EU? Bombardovat Marseille, předměstí Bruselu či Paříže?

Prozatím je efektivnější zneužívat ekonomicky, politicky a sociálně evropský systém a až po jeho vyčerpání se jej pokusit nahradit svými vizemi o muslimském superstátu. To, že ve své podstatě je to utopie, by nic nebránilo tisícům stoupencům této ideologie jít přes mrtvoly - viz. Kambodža za Pol Pota.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 548
Registrován: 28 říj 2015 14:59

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Josef » 01 led 2016 16:05

2 Maximus:
Však já taky myslel v "první etapě" (oni by dvakrát po sobě neopakovali do puntíku stejný scénář, proč by nám dávali šanci odhadovat jejich přístí kroky...)

2 MacGyver:
S tím Pearl Harbourem jsi mě přivedl na myšlenku, že je možná dobré, že tady o tom všem píšeme. (Kdyby si Američani připustili, že jim mohou Japonci něco takového udělat a Japonci naopak věděli, že to Američané vědí, určitě by se to vyvíjelo jinak a asi s podstatně menšími ztrátami pro USA.)

Já si myslím, že situace v Evropě je hodně vážná. Ne až tak kvůli teroristům, ale cítím především takovou tu morální krizi, "syndrom vyhoření" cílů kapitalismu ve smyslu trvalého hospodářského vzestupu, či jak bych to definoval. Ale jak už jsem o tom psal jinde - já na to nemám moc intuici a mé závěry z oblasti politicko-společenského klimatu mohou být úplně zcestné.
Ale ať už se semele cokoli, jak píšeš a mě se to taky tak jeví, pak by tato krize měla horizont přinejmenším několik let. Což by znamenalo spotřebování prakticky všech dopředu "nakřečkovatelných" zásob a pak by nás donutila "osekat" náš současný způsob života až "na kost" a minimalizovat naši spotřebu i nároky tak, aby se těch několik let vůbec dalo nějak zvládnout. A to pominu, že by se na zpestření toho všeho, mohly spatřit světlo světa "i vyhlášky a zákony, které", jak pravil jeden nejmenovaný představitel, "by svým obsahem zcela popíraly i základní fyzikální zákony" a které považuje za mnohem nebezpečnější a škodlivější, než samotnou krizovou situaci (mimochodem, zrovna jeden takový skutečně "chytrý nápad" zde řešíme v jiném tématu, že).
Základní pořadí "nezbytností" pro přežití je už dáno základní strukturou tohoto fóra a věřím, že jednotlivá vlákna, která se tam časem objeví, budou obsahovat vždy i složku použitelnou při tomto hard-core scénáři a jejich vhodnou kombinací půjde (podle konkrétní situace dané rodiny či jednotlivce) najít vždy nějaké užitečné řešení. Bude to asi hodně těžké k žití, mnozí se možná "lepších časů" (pro těžké životní podmínky a sníženou zdravotní péči) už ani nedožijí, ale společnost jako taková přežije určitě (a tím rozhodně nemyslím, že by to ISIL v České kotlině vyhrál a zaujal naše místo). Zkusme najít "ta praktická řešení", vývoj politické situace za nás už velmi ráda rozeberou sama média :lol: .
V nejkomplikovanějších situacích nejspolehlivěji fungují obvykle ty nejprimitivnější technologie.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od MacGyver » 01 led 2016 16:20

Maxi a jak si ti navrátilci zajistí zázemí, prostředky, zásobování a celkovou logistiku atd. Ano zalezou do svých spřízněných čtvrtí a občas se objeví hrůzný čin nějaké skupin, nebo jednotlivce. Na víc se nezmůžou. Navíc se tady opomíjí nasranost a radikalizace domácích, která je v každém zárodku zatím potlačována, kriminalizována a sdělovacími prostředky cíleně přehlížena a bagatelizována. Různých nácků, pošuků a pablbů z druhá strany je Evropa taky plná. Spíš než sofistikovaný útok ISIL zažijme pogromy a pouliční násilí ve velkých aglomeracích. Na to bych si klidně vsadil. Opět vzpomenu například Johanesburg. Z historie tohoto města by jsme se měli poučit, protože to samé nás čeká v Evropě. Venkov může být v horizontu desítek let klidný a bezpečný. Všechno podstatné se bude dít v "megaměstech", kam se ale z venkova bude muset dojíždět za prací.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od goral » 02 led 2016 22:33

Tohle mozkove cviceni jsem delal uz par let zpatky. Nebudu tady rozhodne rozepisovat zavery, ale reknu to jinak...

Pokud bychom se bavili o jedinem utoku na libovolny objekt (klidne banka), tak mala skupina by zvladla vyradit veskere jednotky schopne ozbrojeneho zasahu. A to se bavime o vyrazeni jednotek na minimalne krajske urovni, spise nad krajskou urovni.
V tu chvili by dani panove z te skupiny mohli delat naprosto cokoliv, kdekoliv, nerusene, po dobu minimalne jedne hodiny, spise 2+.

Nase ozbrojene slozky se houfne pripravuji podle hesla "to se u nas prece nemuze stat" a jsou minimalne krok az dva za schopnyma utocnikama. Je az smutne, jak jsou na tom nase nejlepsi jednotky. Jako jednotlivic jsou excelentne vycviceni, ale jejich bezne trenovany scenar je maximalne sileny strelec. Nad koordinovanym komplexnim utokem nikdo ani nepremyslel, natoztak aby se cvicilo.
Ono je rozdil si jit pro jednoho drbana a je rozdil si jit pro partu motivovanych lidi se znalosti.

Vemte si, ze s trochou stesti je schopno nekolik bunek kompexnimi utoky vyradit z provozu vsechny akceschopne ozbrojene slozky v cele CR.
Vsechny ozbrojene slozky svym systemem otevrenosti k verejnosti, neustalou centralizaci vseho a rozpoctovymi skrty jsou ted ve fazi, kdy je extremne jednoduche na ne zautocit.

Kdybych se bavil opravdu megalomansky, tak mi dejte 300 lidi se zbranemi a auty a v jednom dni vam polozim veskere ozbrojene slozky v CR na lopatky a necham si na uradu vlady podepsat legalni puc (nebo kdo to vlastne muze podepsat, sam nevim).

Tohle mi prijde jako hodne smutny fakt.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 69
Registrován: 28 pro 2015 09:44

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od kregan » 04 led 2016 09:11

MacGyver píše:Maxi to se ale už od konkrétního scénáře útoku dostáváme do obecné roviny současné situace v Evropě.

Tato situace nemá jednoduše žádné dobré řešení. Jsem sice optimista, ale historie nezná žádný podobný případ, který by pro lidi dopadl v krátkodobém horizontu dobře. V dlouhodobém horizontu je to ale v měřítku lidstva vždy ozdravný proces.

Evropa zažívá krizi, kterou si v plné své síle a souvislostech uvědomuje málokdo. Sice by se za krizové, určitým úhlem pohledu, dalo označit jakékoliv období, ale to co dnes zažíváme je těžká krize na všech frontách se všemi svými důsledky.

Koktejl, který se v Evropě právě míchá, má nakročeno na občanskou válku spojenou s obrovskou humanitární krizí obrovských rozměrů. Kdo s kým, proč a proti komu bude bojovat je otázkou.


Myslim, že i v tomhle případě by se dalo čerpat z poučení z Argentiny. Pravděpodobně by nastala situace velmi podobná.
http://www.survival-spot.com/survival-b ... -collapse/
http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/ ... cky-kolaps
Co nemáš, to nepotřebuješ.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 06 led 2016 16:26

Některé objekty spadající kategorizací do kritické infrastruktury mají pro tyto případy krizové scénáře. Týká se to hlavně jaderných elektráren vodáren atd. Např. v Dukovanské JE je dislokována zásahová jednotka. V případě mimořádného stavu by bylo na místo převeleno Brněnské SPJ. To by mělo nastarosti perimetrickou ostrahu objektu.
Jedná se samozřejmě jen o zlomek takových míst a jak psal Josef, takové rozvodny VN žádnou ostrahu krom bezpečnostní agentury nemají. Navíc jsou často na odlehlejším místě.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28 říj 2015 13:37

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od wilderness » 19 led 2016 22:22

Uz jsem to myslim, ze psal jinde. Podle me stylem jaky zde nacrtavame ISIL nezautoci. Alespon ne v nejblizsich letech. Naramne jim staci sledovat jak Evropa pada a padat bude pod prilivem migrace.
Jen to ji prinese nezcetne az katastroficke problemy.
Oni v poklidu vyckavsi a samozrejme i rozmisteni po Evrope diky migraci si na takovy utok pockaji, vyjma par prubeznych utoku jako v parizi, na dobu kdy si Evropa natluce jak timto, tak samozrejme i vzniklymi obcanskymi konflikty, socialni a ekonomickou degradaci.
Nad Evropou nazatahuji mracna pouze muslimove, ale ke dnu ji tihne humanitarni migracni krize, idea ,,vybeleni" Evropy pomoci multikulturalismu a zacinajici totalitarstvi vladnich sektoru..

Muze nastat spise tak plodne obdobi, ze si vladou odzbrojeni postupem casu a dlouhotrvajici situaci u nas vyzereme i ty zasoby ze sklepa a nervozne k tomu hledic pres okno na zasatkovanou novou komunitu mezi nami.

A co to vidam kazdym dnem me v tom jen vic a vic utvrzuje.
Dnes jsem to obdobi jenz nas nepochybne ceka již jednou nazval
MULTIORWELL..
,,Kdybych měl zapomenout na ně, bože na nebi zapomeň na mě."

PředchozíDalší

Zpět na Hardcore krizové scénáře

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků