Právě je 29 bře 2024 15:24

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Jaké znalosti?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Jaké znalosti?

Příspěvek od MacGyver » 05 led 2017 17:39

Lehce jsi ten můj příklad překroutil a nepochopil. To že je někdo na něco odborník ve vyšším levlu neznamená, že musí perfektně zvládat podružné činnosti.

Ano, také mám pod sebou několik desítek provozů, které řídím z pozice vrcholnového managementu. Přesto to neznamená, že dokáži zastat plnohodnotně každou pozici, která je pode mnou. Rozhodně ani náhodou!

Slovíčkaření toto téma pohřbí ;)
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 151
Registrován: 14 říj 2015 19:36

Re: Jaké znalosti?

Příspěvek od Ivana » 14 led 2017 17:07

Prosím nepohřbívejte mi téma a odpovídejte konkrétně. Úvah co by kdyby je za zadarmo všude tuna.

Já se budu živit tím co nasbírám a tím, že budu učit lidi co a kde se dá nasbírat k jídlu. Číme se budete živit vy? (Macu a nekonkrétní kecy prosím maž. Dík.)

 
Příspěvky: 41
Registrován: 04 bře 2016 19:22

Re: Jaké znalosti?

Příspěvek od Brtník » 14 led 2017 19:51

Já bych se věnoval včelařství a zelinářství. Oboje mám teď jako koníček a získal jsem už i nějaké zkušenosti. Obvzlášť u včelařství je fakt důležitá praxe. Pokud nemáš v začátcích nějakého mentora (třeba tátu), učíš se metodou pokus omyl. Pouze základy se dají nastudovat z knih, zbytek musíš sám poznat.
Sám jsem zvědav, jestli se najde někdo, kdo by chtěl být voják. Já bych určitě chtěl mít ve svém okolí někoho, kdo by bránil a chránil výsledky mojí práce a mojí rodinu. Já bych to určitě sám nesvedl a určitě bych se raději podělil o své produkty za svojí bezpečnost.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Jaké znalosti?

Příspěvek od MacGyver » 14 led 2017 20:03

Je to strašně jednoduché.

Kdo nepochopí toto: https://www.youtube.com/watch?v=4MK_vNkiPRk neuspěje v žádné době!

Prodávat vodu na poušti dokáže téměř každý.
Prodávat písek jen setsakramenský frajer.

Nabídka x poptávka - Ivi můžeme kreslit grafy, ale teprve zítřek ukáže co má cenu a co ne. Úspěšní lidé vidí již dnes co jim přinese prosperitu a uvidí to i když se změní situace.

Spousta neúspěšných magorů se upnula na myšlenku razantního přerozdělení karet (pádu civilizace) jako jejich jediného východiska z mizérie.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 41
Registrován: 04 bře 2016 19:22

Re: Jaké znalosti?

Příspěvek od Brtník » 14 led 2017 20:16

Jo, to mě nenapadlo, že bych si mohl polepšit. Tak já budu prezident :D .
Samozřejmě máš pravdu, vše se řídí poptávkou.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Jaké znalosti?

Příspěvek od MacGyver » 14 led 2017 20:24

:thumbup: Každý může být tím, čí chce být. Není to klišé. Nicméně vědět čím chci být je to nejtěžší ;)
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 lis 2015 13:05
Bydliště: Mater Urbium

Re: Jaké znalosti?

Příspěvek od nabu » 01 lis 2017 15:49

Já budu v nouzi a nerad nabízet zdravotnické a rehabilitační služby. Umím ledasco spravit, napravit vyskočené plotýnky, srovnat kosti. Mám některé lékařské a chirurgické nástroje, odbornou literaturu, částečné zdravotnické vzdělání a náturu lapiducha z válečného lazaretu. Vyznám se v desinfekci, hemostatikách, lécích.. Můžu do určité míry trhat zuby a sešívat rány. Propíchnout dětem uši, prostě menší zákroky. Rozhodně nemůžu suplovat doktora. Ale můžu v nouzi zaskočit, když žádný nebude k mání a nabídnout péči odpovídající přelomu osmnáctého a devatenáctého století. Když to píšu, napadá mě, že si musím ještě dokupit chirurgické háky...

Předchozí

Zpět na Hardcore krizové scénáře

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník