Právě je 28 bře 2024 09:35

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Ekonomická stabilita v horších časech

 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 zář 2015 09:51

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od Reiser » 27 led 2016 10:30

Máte někdo s nákupem zkušenosti ať už vlastní nebo zprostředkované ve smyslu - kde nakupovat a na co si dát pozor? Je mi jasné že se tu najde prostor pro celou řadu podvodníků. Existují třeba nějaké certifikační autority, garance a označení ze strany ČNB nebo jiných důvěryhodných institucí? Nakupovali byste přes internet? Máte zkušenost s nějakým konkrétním obchodem? Ceny se poměrně dost liší ale radši zaplatím víc když budu mít jistotu, že jsem se nenechal podvést. Nechci tu nikomu dělat reklamu ale narazil jsem třeba na web kde se prodávají zlaté (a jiné) mince emitované ČNB.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od MacGyver » 27 led 2016 10:35

http://www.ibis.cz/ v této společnosti pracuje jeden můj velmi dobrý kamarád. S jinou společností zkušenosti nemám.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 69
Registrován: 28 pro 2015 09:44

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od kregan » 27 led 2016 10:45

Co jsem pátral po netu, tihle mají dobré reference i ceny. Zatim sem u nich ale nenakupoval.
https://zlataky.cz/
Co nemáš, to nepotřebuješ.

 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 lis 2015 11:59

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od Koniáš » 29 led 2016 19:26

Reiser » 27 led 2016 10:30

Já mohu doporučit http://www.zlatakorunacz.cz/eshop/

Prodejce znám.

 
Příspěvky: 151
Registrován: 14 říj 2015 19:36

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od Ivana » 30 led 2016 02:02

Možná budou drahé kovy stačit, pokud ty časy budou jen horší. Pokud budou opravdu třeskutě zlé, přežijou jen komunity, které si zavedou vlastní měnu nebo vlastní výměnný systém. Doporučuju nastudovat LETS systémy, například tady je jim věnována celá stránka.
Další povídání je na slovenské wikipedii.
Je známo, že zavedením lokálních měn nebo výměnných systémů přežily některé komunity i doby hospodářského kolapsu (například po válce).

PS: Pokud by moderátoři chtěli přeřadit do nového tématu o opravdu zlých časech, nejsem vůbec proti.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 69
Registrován: 28 pro 2015 09:44

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od kregan » 01 úno 2016 10:03

Koniáš píše:Reiser » 27 led 2016 10:30

Já mohu doporučit http://www.zlatakorunacz.cz/eshop/

Prodejce znám.

Jenže tam nemá ceny a
Objednávání je přístupné pouze přihlášeným uživatelům.

Pokud chci nakoupit, rád bych jednoduše srovnal ceny s konkurencí a koupil bez registrace (+ samozřejmě dohladatelné reference zákazníků).
Co nemáš, to nepotřebuješ.

 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 zář 2015 09:51

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od Reiser » 01 úno 2016 15:25

Možná jsem se špatně vyjádřil. Jde mi spíš o to jaké "záruky" mám u potenciálního prodejce hledat (punc, certifikát, značení mincí -> nějaká možnost dohledání původu suroviny, něco z čeho by bylo evidentní, že za emisí stojí nějaký důvěryhodný subjekt). Sháním informace právě tohohle charakteru spíš než tip na nějaký konkrétní obchod.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 02 úno 2016 12:21

z toho duvodu ten muj kamarad nakupuju u ceske mincovny (ma pobocku i v Brne), ktera i primo razi

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 51
Registrován: 25 zář 2015 14:31

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od Ježura » 02 úno 2016 15:15

Hodně se mi líbí tohle provedení stříbrné čokolády. 100x1g.
http://www.silver-gold.cz/silver-gold-c ... r-CombiBar
Přesně ulomíte kolik potřebujete.
Spes non confunditur - Naději nelze zničit

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Ekonomická stabilita v horších časech

Příspěvek od MacGyver » 02 úno 2016 20:34

S pančováním je celkem problém. V minulosti se odhalilo několik průšvihů s falšováním slitků či mincí. 100% jistota pravosti není nikdy. Zárukou nemusí být certifikát ani číslování slitků. Nicméně pravděpodobnost podvodu u renomovaných prodejců je nízká.

Stran nákupu drahých kovů jako nositele hodnoty je nutné sledovat vývoj ceny a vystihnout situaci, kdy bude co nejnižší a pak nakoupit ve větším množství. Pokud je cena nízká, tak je jasné, že na finančních trzích panuje klid, pohoda a jistota. Světová bezpečnostní situace je také velmi příznivá. Pokud cena roste, tak se očekává průšvih. Řešit spekulace a tržní strategie, které mají za cíl zisk tady podle mě nemá smysl.

Další možností je nakupovat zlato pravidelně. Pravidelnými nákupy se dostanete na průměrnou cenu. Takovým zprůměrováním docílíte optimální ceny. Tato strategie je pro ukládání peněz do drahých kovů velmi oblíbená.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

PředchozíDalší

Zpět na Běžné krizové situace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník