Právě je 28 bře 2024 23:58

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Rozhlasový přijímač pro krizové situace

 
Příspěvky: 2
Registrován: 28 srp 2022 07:12

Re: Rozhlasový přijímač pro krizové situace

Příspěvek od 2moj » 04 zář 2022 09:26

10 h výdrž na 3 x AA baterie u přijímače Albrecht DR 70 je od výrobce. Neuvádí se kapacita baterií, hlasitost, DAB/FM.
Albrecht_DR_70.jpg


Pro srovnání u přijímače Sony XDR-S41D na 4 x AA baterie výrobce uvádí výdrž při poslechu z reproduktoru dle JEITA:
cca 10 h DAB, 11 h FM na Ni-MH 1 000 mAh Sony NH-AA
cca 25 h DAB, 27 h FM na alkalické baterie Sony LR6SG
Sony_XDR-S41D.jpg

 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2022 09:21

Re: Rozhlasový přijímač pro krizové situace

Příspěvek od Šipka » 03 říj 2022 09:38

Ahoj vespolek, zejména Josefe :-)

Pročetla jsem tuto diskusi, protože chci koupit nějaké malé nouzové rádio. Diskuse je skvělá a odborná, ale některé odkazy jsou staré (možní existují nové věci + nějaké vysílání se rušilo). Prosím pěkně, můžete mi doporučit, jaké koupit nouzové rádio domů teď, jestliže nejsem radioamatér, neumím si vyrobit adaptér, chtěla bych samozřejmě, aby to co nejdéle vydrželo a případně abych to dokázala napojit na auto nebo nějaký vnější zdroj? Mě opravdu nenapadne, že by mohla čelovka působit jako rušička, takže bych potřebovala něco odolného vůči mé neznalosti.

Moc děkuju za tento web!

Šipka

 
Příspěvky: 17
Registrován: 22 dub 2020 19:36

Re: Rozhlasový přijímač pro krizové situace

Příspěvek od Wolf » 12 říj 2022 15:28

2 Šipka:
S trestuhodným vypnutím vysílání Českého rozhlasu na středních vlnách IMHO výrazně klesla důležitost přijímače pro toto pásmo a důležitá tak zůstává možnost přijímat "klasické FM" (= velmi krátké vlny, taková ta "normální" rádia na frekvencích 88-107MHz) a případně radioamatéry na jejich krátkovlnných pásmech, hlavně 3,5 MHz. Z běžných rozhlasových stanic vysílajících na krátkých vlnách asi hlavně jen BBC (frekvence a časy tady).

    Když oželíš radioamatéry (vysílající trochu speciální modulací LSB), mám dobrou zkušenost s TÍMTO rádiem. LSB neumí, jen FM a AM. Je to hrozně obyčejný rádio na dvě tužkový baterky, ale tím, jak je primitivní vydrží fakt dlouho v provozu a umí ho použít kdokoliv schopnej otáčet čudlíky ladění a hlasitosti. :)
    Pokud bys chtěla i naději chytnout radioamatéry, pak je populární a relativně levný rádio XHDATA D-808, který umí i tu modulaci LSB, má nabíjecí lithiovou baterii a jde dobíjet běžným MicroUSB kabelem (pozor, nabíječky mají sklon rušit příjem krátkých vln). Recenze TADY.

Předchozí

Zpět na Komunikace na dálku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků