Právě je 28 bře 2024 19:31

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Svítilny solární, ruční dobíjení

 
Příspěvky: 43
Registrován: 26 zář 2015 07:35

Svítilny solární, ruční dobíjení

Příspěvek od Jaromír » 13 lis 2015 22:20

Led svítilna EvolveTwister Light kupovaná před 4 lety za 243,-
Vzhledem k ceně jsem nic moc nečekal. Svítilna sloužila celou dobu v domácnosti kde stála za oknem u vchodu.
Mnohokrát používaná od nahazování pojistek po delší opravy v domácnosti.

Zhruba před pul rokem začal zlobit spínač, dnes byl opraven.
Zároveň jsem zjistil že se nám začíná rozpadat plast z kterého byl vyroben i nástavec spínače, příčina poruchy.
Dá se říct že je z výroby načasovaná životnost ale to jsem čekal že moc nevydrží.

Za ty peníze je baterka u které nikdo nemusel neřešit baterie a svou službu odvedla vcelku dobře, je odolná a vodotěsná.
Přílohy
P1180113.JPG
praskliny u šroubků
P1180108.JPG
opraveno šroubkem

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 548
Registrován: 28 říj 2015 14:59

Re: Svítilny solární, ruční dobíjení

Příspěvek od Josef » 14 lis 2015 21:11

Tvé zkušenosti mě vůbec nepřekvapují. Pokud jde o ruční klikotoče z plastu, mám na to svůj názor (http://www.nezdolny.cz/viewtopic.php?f=57&t=32&p=268#p114). Osobně si myslím, že zcela obyčejná LED svítilna, bude-li osazená lithiovými tužkovými bateriemi (se standardní skladovatelností 15 let) odvede úplně stejnou práci. Bude pohotovější a poskytuje uživateli volné ruce. Obávám se, že počet odsvícených "motohodin", které do rozsypání dynamko zvládne bude nejspíš s kapacitou plně nabitých tužkových baterií srovnatelné. Samozřejmě solární dobíjení, to už je o něčem trochu jiném než klikotoč. Pokud jsou ve svítilně kvalitní akumulátorky a solár-panýlek má alespoň trochu rozumnou velikost (aby poskytoval nabíjecí proud i při rozptýleném osvětlení), pak se dá na takovou svítilnu i docela spolehnout.
V nejkomplikovanějších situacích nejspolehlivěji fungují obvykle ty nejprimitivnější technologie.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Svítilny solární, ruční dobíjení

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 15 lis 2015 12:25

zajimava moznost by mohla byt tato solarni lucerna, kterou nabízí bushcraftshop
http://www.bushcraftshop.cz/bushcraftsh ... lampa-LUNA

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Svítilny solární, ruční dobíjení

Příspěvek od MacGyver » 15 lis 2015 18:58

Nedokážu si představit, že by mě někdo dokázal donutit přibalit tuto věc do batohu. Můj názor - zcela postradatelná složitá, choulostivá věc, která nepůjde nijak opravit a její užitná hodnota minimální i v domácnosti.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Svítilny solární, ruční dobíjení

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 15 lis 2015 20:20

samozřejme zalezi na situaci pri ktere by se mela pouzivat. pri pohybove aktivite je to asi opravu zbytecnost, ale pri kempovani na jednom miste po delsi dobu (napr. rybareni) by mohla byt uzitecna-nahrada petrolejky


Zpět na Osvětlení a svítilny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků