Právě je 28 bře 2024 23:07

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Akumulátory, baterie

 
Příspěvky: 7
Registrován: 30 lis 2016 10:31

Akumulátory, baterie

Příspěvek od Roman » 30 lis 2016 10:51

Rád bych přidal svoji zkušenost se třemi výrobky.

Dříve jsem používal obyčejné alkalické baterie. Ale např. focení v zimě se neobešlo bez rychlého vybíjení při teplotě kolem -5°C.
Ověřil jsem si, že nejideálnější jednorázové baterie jsou lithiové, http://baterie-primarni.heureka.cz/bate ... s/galerie/ ač dražší cca 50Kč/ks (AA/AAA), ale mají bezkonkurenční výkon 3000 mAh a vydrží bez výpadku do -20°C, a v délce kolem 15-20 let nevytečou. Dnes mi jiné do domu už nesmí. Zásoba do všech dětských hraček, i po letech stále hrají.

Akumulátory mám v oblibě Eneloopy 2000, odzkoušené, kvalitní, super nízké samovybíjení. Co je více (2500 / 2700), je neefektivní, víc reklamní, než praktické do života.

Nabíječka, která umí i vybíjet lion mi dlouho chyběla, až si kolega koupil typ JVL-305. Odzkoušel jsem si na ni všechny lion (japonské a čínské). Čínské jsem poté vyhodil a japonské ponechal. Opět kvalita zvítězila. Klasické a výkonné AW 18650. I po letech japonci mají stále 95% původní kapacity.

Proč to píšu? Mám rád kvalitní věci, co v krizi nezklamou. Svítilny svítí, fotoaparát fotí, to vše po odzkoušenou dobu.

Zpět na Osvětlení a svítilny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků