Právě je 28 bře 2024 11:03

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Boty na zakazku a jejich rozchození

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Boty na zakazku a jejich rozchození

Příspěvek od goral » 25 úno 2016 11:44

Tema vycleneno z Hustě tkaná bavlana Ventile atp.,

kregan píše:Pár takhle šitých kousků k plné spokojenosti mám. Nevyjde to zas tak draho, je to přesně na míru a odpadá problém se shánením velikostí, materiálově to, co si řeknete/donesete. Jen to chce najít šikovnou krejčovou (oznčení "švadlena" bych nepoužíval, některé to uráží).
Kromě oděvů se takhle dá řešit i obuv. Mám na míru šitý boty na šerm a jsou úžasně pohodlné. Tak začínám uvažovat, že bych si tímhle způsobem pořídil i pohorky.


Rainier Wolfcastle píše:U bot je potřeba přetrpět prvotní investici-kopyto, která je docela pěkná rana.


goral píše:Usiti pohorek na miru... no preju plnou kapsu. To je dost jina vec nez boty na serm. Resil jsem to nedavno s velmi dobrym sevcem co sije na serm a rekl si dost brutalni cifru.
Zase na netu je par sevcu, co treba delaji kopie valecnych pohorek, tak kdybys mel stesti na kopyto na svou nohu...


Rainier Wolfcastle píše:Pokud pohorky na míru, tak nejlevněji asi od Makary. Dělá úpravy na míru zdarma. Jen semusí zajet do Kěžmarku k němu na dílnu, protože měřit si to doma a dělat nějaké obkresy není ideální


kregan píše:O Makarách právě docela uvažuji. Obejde se to i bez kopyta, s tím, že prvních pár desítek kilometrů je utrpení. Prý pomůže udělat si ze začátku několik kratších vycházek v mokrých botech.


goral píše:Hele nespolehej na to, ze to rozchodis. Treba ve spicce ma kuze misty snad centimetr a proti ni jdou tvoje prstiky, takze pokud je kopyto na uzssi nohu, nikdy tu botu nerozchodis (zkusenost)


kregan píše:Vycházím ze zkušenosti s kanadama vz. 60. Ze začátku nohy trpěly, ale po prošlápnutí to byly jedny z mých nejpohodlnějších bot do terénu. Rovněž tvrdé francouzské kanady se mi podařilo rozchodit do pohodlna. Všeobecně jsou mi kanady pohodlnější než pohorky (na míru šitá bota bude mít víceméně charakter kanady). Mám Scarpy, které stály stejně jako boty od Makary, potí se mi v nich noha, dělají mi puchýře a poslední dobou se začaly rozpadat (mám je sice dlouho, ale nepoužívám moc často). Kanady vydrží přibližně stejně, ale jsou několikanásobně levnější + levnější opravy. Nesmrdí mi z nich nohy a puchýřů mám míň. Nevýhodou je, že dřív protečou, jsou o něco málo těžší a ze své podstaty nejsou vhodné pro těžké terény.

BTW Už jsme dost OT. Určitě by stálo za to založit téma "Obuv do terénu" a přesunout se tam.
Naposledy upravil goral dne 25 úno 2016 11:45, celkově upraveno 1

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Obuv na zakazku a jejich rozchození

Příspěvek od goral » 25 úno 2016 11:44

rezervovany prispevek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Boty na zakazku a jejich rozchození

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 25 úno 2016 14:50

Na to povoleni bych teda nevsazel. Zvlast u srovnani kanady-pohorky. Preci jen je tam jina tloustka kuze a jina kvalita materialu. Povoli, respektive se prizpusobi pokud maji vnitrek z jemne kuze. Ta se lehce vymacka dle tvaru nohy. Pokud je ale na bote obsazka, tak o zadnem extra povolovani do stran nemuze byt rec.
Jak uz jsem rikal, nejlevnejsi cesta k pohorkam "na miru" bude u Makary. Ten boty upraví dle chodidla (to je ideální třeba u člověka jako jsem já, který má široké chodidla a k tomu ještě jedno kratší a u druhého vyšší nárt). Musíš si ale zajet k němu. Pokud by jsi to chtěl řešit s SP Sportem, který v ČR Makaru zastupuje, tak ti ti řeknou, aby jsi si vyzkoušel různé velikosti a řekl něco ve stylu: U této velikosti bych chtěl zůžení o 2mm a prodloužení o 4mm.
Pokud by jsi chtěl opravdu na míru, tak si musíš nechat udělat kopyto a to je docela rana. Pak máš ale boty úplně přesně na tvé nohy.

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Boty na zakazku a jejich rozchození

Příspěvek od goral » 25 úno 2016 16:22

Nemam co dodat :)

Roztazeni mam ze sve zkusenosti s pohorkama.
Kdyby naahodou nekdo vedel jak na to, nebo kdo by moh pomoct, byl bych vdecny.

Potrebuju roztahnout pohorky ve spicce. Ale svec mi rekl, ze jeho napinak to neda, ze by tam strhl mosazny zavit. A do nejake podomni opravny to vazne neponesu.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Boty na zakazku a jejich rozchození

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 25 úno 2016 16:52

Zkus toto. Kup alpu, nech ji poradne naucucat ponozky a chod s nima v tech botach. Diky tomu se natvaruji na nohu a nezustanou mokre jako by jsi mel ponozky namocene ve vode

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Boty na zakazku a jejich rozchození

Příspěvek od goral » 26 úno 2016 13:24

Na Alpu se chystam, uz jsem si sehnal i nasledny vnitrni mazani.

Ale doufal jsem v nejakyho supersikovnyho sevce :D


Zpět na Oblečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků