Právě je 28 bře 2024 11:22

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Lékárnička do přírody

 
Příspěvky: 12
Registrován: 26 zář 2015 19:16

Re: Lékárnička do přírody

Příspěvek od medic » 17 lis 2015 15:04

Ahoj Rainiere, můj názor. Pokud je balení obvazu neporušené tak není problém. Na některých je dokonce napsáno, pokud není porušen obal, je obvaz stále sterilní. Samozřejmě nemyslím, že se bavíme o obvazech z II. světové války. V práci stále používáme (na cvičení CLS) obvazy vz.80 r. výroby 1986 a jsou v pohodě.

Gely na popáleniny: dobrá věc na krytí menších popálenin. Gáza je sterilní stejně jako vodní gel (Water Jel), určitě doporučuju! Sám mám jeden v IFAKu a doma nad plotnou mám water jel v lahvičce, v případě potřeby se popálené místo "postříká" gelem.

Hemostatika - těžko říct, já je samozřejmě mám. Největší problém je s expirací... hemostatikum na 99 % nepoužiješ a projde ti (třeba za 2 nebo 3 roky). Otázka je zdali zainvestovat cca 1 000,- (záleží kde koupíš) a mít nějakej sichr, že kdyby se něco podělalo, tak to hemostatikum máš. Já mám vždy minimálně jedno balení po ruce, třeba combat gauze je skladná, nezabere téměř žádné místo.
Traumacel hemostatikum samozřejmě je, ale k použití na drobný ranky, na nic velkýho to nebude mít efekt. Zrovna traumacel bych nekupoval.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Lékárnička do přírody

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 17 lis 2015 16:33

Ano, myslím starší obvazy v červeno (růžovo) bílém obalu.
Ze svého pohledu doporučejš spíše gel v lahvičce nebo napuštěný "obvaz"?

 
Příspěvky: 12
Registrován: 26 zář 2015 19:16

Re: Lékárnička do přírody

Příspěvek od medic » 20 lis 2015 07:31

Gel je na menší popáleniny, např spálené bříško prstu. Ty Gazy jsou lepší v tom, že tam mas rovnou i sterilní krytí. Obvazy by měli být OK, ale zrovna ty co myslis stojí pár korun :)

 
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2015 20:10

Re: Lékárnička do přírody

Příspěvek od Hans » 03 led 2016 19:12

Ohledně trojcípého šátku z ČHS:

Mají ho i v nabídce pro členy. Předpokládám, že to snad prodají i nečlenům.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Lékárnička do přírody

Příspěvek od MacGyver » 03 led 2016 19:27

Jo, bez problému prodají. Nikdo tě lustrovat nebude.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Lékárnička do přírody

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 18 led 2016 19:49

ESP zacalo vyrabet svuj vlastni turniket za zajimavou cenu https://www.youtube.com/watch?v=St3LOVuT1Es

Předchozí

Zpět na Lékárničky a sety první pomoci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků