Právě je 28 bře 2024 10:24

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Zoltyj koren - Rozchodnice ruzova

 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 říj 2015 06:28
Bydliště: samota u lesa

Zoltyj koren - Rozchodnice ruzova

Příspěvek od alive » 30 říj 2015 13:05

Pred lety jsem mel na sibiri moznost vyzkouset na sobe ucinky,odvaru ze zluteho korene...Teprve ted se mi povedlo zjistit, co je to vlastne zac...Rozchodnice ruzova. Krom mnoha jinych blahodarnych ucinku je to nejlepsi ,,zivotabudic,, kterej jsem kdy vyzkousel. A to byl jenom odvar ze syroveho korene...20 km s 20 km batohem, tajgou v 30 st. nebyl zadny problem..;-)
Umeni zivota spociva v tom, vcas vedet,na co se vysrat.

 
Příspěvky: 151
Registrován: 14 říj 2015 19:36

Re: Zoltyj koren - Rozchodnice ruzova

Příspěvek od Ivana » 30 říj 2015 22:06

UÁÁ! Vždyť jsi tvrdil že to kvete žlutě!

Dám sem do placu něco k prozkoumání:
pstroček dvoulistý Maianthemum bifolium
http://81.2.225.176/cs/maianthemum-bifolium/
Rostlina na pomezí jedlé a léčivé, používá se pouze na míchané nápoje připravované výhradně ze sušených listů, podávané často zchlazené. V listech a stonku obsahuje glykosidy podobné těm v náprstníku. Listy se sbírají v době květu ustřižením. Lovci v tajze, kteří podnikají dlouhé pochody jsou přesvědčeni, že čaj z pstročku snižuje únavu a zvyšuje výkonnost.
Zdroj: А. К. Koщeeв: Дикорастущие съедобные растения в нашем питании. Moskva 1980
Plody považovány za toxické, projevy zvracení a trávící poruchy. Obsahové látky celé rostliny málo prozkoumané.
Zdroj: Baloun et al.: Rostliny způsobující otravy a alergie, Avicenum Praha 1989

 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 říj 2015 06:28
Bydliště: samota u lesa

Re: Zoltyj koren - Rozchodnice ruzova

Příspěvek od alive » 31 říj 2015 09:58

Ano Ivanko...neni to uplne obvykle, ale Rozchodnik kvete zlute...v nekterych oblastech...pravena Sibiri ;-) Uz mam objednano, tak uvidim, jestli ma stejne ucinky susenej jako cerstvej...teda...mam objednane i sazenice ;-)
Umeni zivota spociva v tom, vcas vedet,na co se vysrat.


Zpět na Přírodní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník