Právě je 28 bře 2024 22:31

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Ve špatnou chvíli na špatném místě

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Ve špatnou chvíli na špatném místě

Příspěvek od MacGyver » 21 led 2016 23:44

Nevím, kdy ani jak, ale najednou se ocitám uprostřed přátelského rozhovoru s maníkem, který, je součástí skupinky asi deseti dalších lidí posedávajících na terasovitých lavečkách v letním parku. Skupina je na první pohled velmi alternativního vzhledu, s čímž nemám absolutně žádnou potíž. S chlapíkem vedeme rozhovor o nějakém ožehavém společenském téma. Atmosféra se každou sekundou začne měnit. Vzduch houstne, padají ostřejší slova a v hlavě začne blikat červené světýlko. Snažím se od situace odpoutat a nenápadně zmizet. Mám čím dál větší pocit, že se z partičky vyklubala bandička nějakých podivných fanatiků, kteří ve mě nyní spatřují nepřítele, kterého je třeba zničit.

V mžiku kolem mě víří vzteklá smečka. Pomalu se osměluje co si může dovolit. Boreček mě šťouchá do batohu načež s výkřikem "Je to PRICE, dívejte co měl v batohu!" drží v ruce nad hlavou prapodivný šátek s nějakým symbolem, který vidím porve. Bandu to očividně vyhecovalo k definitivnímu útoku. Nejbližší fanatik si všiml, že otevírám zip na tašce přes rameno a snaží se mi ji vytrhnout. Výraz v jeho očích jasně říká "Pusť to, už je to moje!" Taška je mi buřt, předmětem mého zájmu je část jejího obsahu, který naštěstí již pevně držím v okamžiku, kdy to zvíře strhává tašku z mé ruky.

Dva výstřely do vzduchu rychle zmizíkují celý dav a frgmentují jej na prchající jednotlivce do všech stran. Tedy až na jednoho! Šílený výraz se na mě vrhá asi ze tří metrů rychlostí blesku. Jde po mě holýma rukama s absolutním odhodláním. Pravou ruku stahuji na břicho. Levá jde naproti útočníkovi společně s úkrokem do strany a z úst letí "Stůj, budu střílet, ser na to..." Slova útočníka nezastavila. Snaží se mě chytnout za rukáv levé ruky, která mu stojí v cestě. V momentě, kdy dělám úkrok, dostává patkou zásobníku dvě rány do hlavy. Jsou to šlupky jak prase, které ale nemají na situaci žádný vliv. Byl to poslední pokus, vyhnout se nevyhnutelnému, který dal darebákovi drahocenný zlomek času, jenž využívá k tomu, aby mě pevně chytl za rukáv. Ten se stává odrazovým můstkem na cestě k mému krku.

Dva výstřely, podivná otočka s ještě divnější grimasou, obě ruky letí na levé rameno a s udiveným výrazem se týpek skládá jak šraňky na záda. Těžce oddychuje, červená loužička se zvětšuje, svědci události se rozplynou do všech stran, jedna ruka se snaží zastavit krvácení, druhá telefonovat. Ani jedné se to valně nedaří. Spousta modrých majáků a v hlavě mlha ...
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 zář 2015 13:05

Re: Ve špatnou chvíli na špatném místě

Příspěvek od cipis » 22 led 2016 08:52

Prvně jsem myslel, že je to nějaký literární kroužek, ale pak jsem si všiml zařazení příspěvku :)
Jen technická - jediné "mlácení" pistolí se doporučuje pouze jako "boxer", tedy hlavní/závěrem a zejména vodící tyčkou vratné pružiny dopředu (asi jako úder tlačnou dýkou nebo tím vzpomínaným boxerem), i za cenu drobného posunutí závěru s ještě zamčenou hlavní. Stranou zásobníku rozhodně ne, protože hrozí urvání botky a nechtěné vysypání nábojů. Nehledě na to, že v ten okamžik míří pistole neznámým směrem, stejně jako při úderu závěrem atd.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Ve špatnou chvíli na špatném místě

Příspěvek od MacGyver » 22 led 2016 09:33

V ideálním světě a v ideálním případě to tak je a máš naprostou pravdu. V ideálním světě si taky nezpůsobíš závadu nebo nevyhodíš zásobním z pistole, když útočníka šťoucháš hlavní a závěrem všude možně. Nicméně na tom se prosím nemotejme. Skončíme nakonec u nějaké obligátní debaty a generalizováním, nad naprosto stejně účinnými technikami a jiném úhlu pohledu na věc.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 říj 2015 06:28
Bydliště: samota u lesa

Re: Ve špatnou chvíli na špatném místě

Příspěvek od alive » 23 led 2016 08:07

Jo, ja bych rekl pech. Nekdy to clovek proste neodhadne...
Umeni zivota spociva v tom, vcas vedet,na co se vysrat.

 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 led 2021 10:24

Re: Ve špatnou chvíli na špatném místě

Příspěvek od cajgalamo » 08 led 2021 11:57

MacGyver píše:Skupina je na první pohled velmi alternativního vzhledu, s čímž nemám absolutně žádnou potíž. S chlapíkem vedeme rozhovor o nějakém ožehavém společenském téma. Atmosféra se každou sekundou začne měnit. Vzduch houstne, padají ostřejší slova a v hlavě začne blikat červené světýlko. Snažím se od situace odpoutat a nenápadně zmizet.


K citácii:
1. "velmi alternativní vzhled" - nemám problém, avšak bliká kontrolka
2. 10 neznámych ľudí v skupine - nemám problém, avšak bliká kontrolka
3. debata na ožehavé spoločenské téma - nemám problém

Ale!

Akákoľvek kombinácia týchto bodov pre mňa znamená trúbiť si na odchod.
Veci sa menia so sekundy na sekundu.
Nie som paranoik, som len výrazne nespoločenský.

Ešte že to dopadlo tak. Prúser, ale stále lepšia loužička krvi pod ním, ako pod tebou.
Malo to aj nejaké následky? Prešlo to v poriadku ako nutná obrana?


Zpět na Situační obezřetnost

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků