Právě je 28 bře 2024 20:54

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Poslání a smysl NEZDOLNY.CZ

Informace o diskuzním fóru Nezdolný.cz & platná pravidla diskuze
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Poslání a smysl NEZDOLNY.CZ

Příspěvek od MacGyver » 27 říj 2015 11:38

Nezdolný! Být NEZDOLNÝ! Poradit si v každé situaci, mít svůj osud a osud blízkých ve vlastních rukou. Neznáme nikoho, kdo by po takovém stavu netoužil.

Proto jsme se pustili do diskusního projektu NEZDOLNY.cz, který má za cíl informovat a diskutovat o všedních, méně všedních i exotických situacích, které nás můžou v životě potkat. Svět kolem nás se stává komplexnější, propojenější a složitější každým dnem. Ruku v ruce s tímto vývojem také roste jeho zranitelnost.

NEZDOLNY.cz je tady proto, aby hledal reálná řešení v situacích, kdy přestávají platit běžná pravidla a věci se nevyvíjejí pozitivním směrem. Survival, přírodní katastrofa, požár, dlouhodobý výpadek energii, epidemie, násilí, kolaps společnosti, finanční nestabilita, alternativní způsoby života atd., jsou vděčná témata, která se diskutují na mnoha fórech.

My zde však nejsme proto, abychom strašili nebo žili v iluzi, „že už bude jen hůře“. Jsme zde proto, abychom informovali, upozorňovali na rizika a společně hledali řešení. Pokud rizika známe, pojmenujeme je a přijmeme rozumná opatření, můžeme jim čelit s lehkostí a vztyčenou hlavou.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Poslání a smysl NEZDOLNY.CZ

Příspěvek od MacGyver » 27 říj 2015 11:53

Se „starou partou“ jsme začali rozjíždět nový diskusní projekt NEZDOLNY.cz. Bude mi ctí a potěšením, pokud uznáte za vhodné, že se na něm chcete podílet. Nebýt Raisera, tak se k novému projektu sám nedokopu. Patří mu obrovský dík, že se do toho pustil s takovou vervou.

Název fóra jsme zvolili http://www.NEZDOLNY.CZ Ad omnia paratus

Vedla mě k tomu potřeba stvořit diskusní projekt zabývající se řešením krizových, nestandardních i běžných situací. Obsahem je diskuse na téma jak čelit situacím a zkouškám života, které můžou nastat. Chci se zaměřit zejména na reálné situace jako je třeba zácpa na dálnici nebo obligátní black out, ale také spíše okrajově na exotičtější scénáře.

Byl jsem rozpadlík, jsem rozpadlík a budu rozpadlík. Nicméně co mě na rozpadu nejvíce iritovalo, bylo to, že zní strašně pesimisticky a přitahuje velké množství lidí, kteří žijí v iluzi „kdy se ten svět konečně posere“. Pesimizmus a negace mi nedělaly dobře, a když jsem viděl, co neustálé očekávání konce světa s některými provádí, tak jsem z toho neměl radost. Druhá věc, co mě na tom štvala, bylo nepochopení nezainteresovaných. Přestalo mě bavit vysvětlovat, že my nejsme ti, co se těší na konec světa, nebo jej nadšeně vyhlížejí každý den. Aby to lidi pochopili, museli se začíst a to udělal málokdo. Původní myšlenka být silný, připravený a znalý „kdyby něco“ se zahrabala pod patos žvanění o tom jak je všechno na nic, jestli jsou zlí ti nebo oni a jestli je lepší tenhle krám, nebo jiný krám. O posedlostí kvérama ani nemluvě.

Nezdolny.cz by měl dávat naději a optimizmus tím, že pokud rizika pojmenujme a známe je, můžeme je aktivně ovlivnit, nebo se jim přizpůsobit. Myslím si, že společenská situace opravdu houstne. Proto nechci lidi strašit ale spojovat. Obsah diskuse bude víceméně rozpadlický, prpperský, survivalovský, buškrafťácký i celospolečenský. Chci aby tato komunita vyplnila propast mezi rozpadlíky, radikálními preppery, alternativními pošuky a běžnými lidmi. Myslím, že se to ještě žádnému diskusnímu fóru v ČR nepovedlo. Proto prostoru je dost.

V čem by měl být projekt jedinečný? Dlouho jsem přemýšlel jak spojit diskusi s hodnotným informačním výstupem. Modely Blog(odborný článek) s diskusí pod ním a samostané diskusní fórum jsou podle mě nefunkční modely. Nikdo nevygeneruje tolik zajímavých článků a obsahu aby, prolomil hranici dlouhodobé životaschopnosti. O hlídání propojenosti článků, diskusí pod nimi a samostatným fórem ani nemluvě. Na druhou stranu samostatná diskuse se zvrhne v tlachání několika písmenkomilů a ztrátě zájmu ostatních.

Vymyslel jsem tedy model, kdy z diskuse vznikne článek, nebo na základě článku vznikne zpřesňující diskuse a informace se doplní. Každé vlákno, které bude obsahově kvalitní, zpracujeme do informačně hodnotného prvního příspěvku. U rozběhlých fór je to časově nemožné. U nově vzniklého fóra s dobrou strukturou to není problém.

Druhá „konkurenční výhoda bude v heslu „méně je více“ V odborné části fóra chci opravdu jen kvalitní informace od lidí, kteří ví o čem mluví. Nechci aby se práce jiných ztrácela ve hnoji bezduchého tlachání.

V neposlední řadě samozřejmě umožníme i nějaké to společenské tlachání.

Píšu výše v první osobě, ale skutečnost je taková, že všechny myšlenky jsme probrali se „starou partou“, navzájem je vytříbili a pustili se do společné realizace.

Pokud vás to zaujalo, budeme šťastni, když se zapojíte. Fórum a jeho struktura právě vzniká. Budeme nadšeni, když se zaregistrujete a pomůžete nám tvořit kvalitní obsah. K nejlepším výkonům nás nakopne, když tady bude živo a dobrá parta.

Jakékoliv návrhy, připomínky či nabídku pomoci pište do SZ nebo do vlákna viewtopic.php?f=3&t=11

Těším se na reakce MacGyver
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Poslání a smysl NEZDOLNY.CZ

Příspěvek od MacGyver » 27 úno 2020 18:32

Měl jsem tady pár měsíců pauzu. Jednoduše jsem to potřeboval. Až budu mít chuť, napíšu, co mě k tomu vedlo.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!


Zpět na ZÁKLADNÍ INFORMACE & PRAVIDLA DISKUZE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků