Právě je 28 bře 2024 09:34

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam směřuje

Informace o diskuzním fóru Nezdolný.cz & platná pravidla diskuze
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam směřuje

Příspěvek od MacGyver » 29 říj 2015 11:44

Pár řádky o sobě v čem jste dobří, jaké máte zkušenosti a znalosti, se můžete představit ostatním a v neposlední řadě tak podpořit své argumenty v diskusi.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam smě

Příspěvek od goral » 29 říj 2015 21:02

Toz zacni ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam smě

Příspěvek od MacGyver » 29 říj 2015 21:32

Toš já jsem poměrně provařená osoba. Byly doby, kdy si pár pošuků posílalo můj xicht po netu jako portrét obávaného budoucího Warlorda a na tomto svém bludu stavěli svoji kariéru :roll: I když... :twisted:


V čem se cítím pevný v karamflecích:

Cestování (treking, expedice, hory, poznávání), horolezectví, pohyb v horách a přírodě, řešení krizových situaci (survival chcete-li) záchranářství, vodáctví - vybavení, dovednosti, mezilidské vztahy a všechno s touto problematikou spojené. Více než 15 let je tento obor moji obživou.

Dlouhodobě se věnuji sportovní střelbě, lovu, rybaření. Vyrostl jsem v lese, v autoopravně, na motokrosové trati, na střelnici, na zahradě a na stavbách.

Odborně se vyjadřuju jen k tématům ve kterých se cítím znalý.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 548
Registrován: 28 říj 2015 14:59

Re: Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam smě

Příspěvek od Josef » 30 říj 2015 06:58

Moji maličkost už asi taky za těch pár let důvěrně znáte. Tak snad jen pro nově příchozí krátké představení:
Myslím, že trošku rozumím radiotechnice. Spíš té klasické, elektronkové a transistorové, kde to ještě moc nezavání procesory. Něco málo vím i k tématu parních strojů, stabilních motorů, vodních kol, turbín, mlýnů, pil a starých řemesel, jako je například kovářství nebo sekernictví. Preferuji jednoduchá, přehledná a přímá technická řešení. Ač povoláním technik, nejsem jen striktním materialistou. Věřím v jakýsi skrytý šestý smysl, který byť hodně upozaděný, spolusdílíme s jinými živými tvory. Smysl, který nám dokáže napovědět i včas varovat a je užitečné ho poslouchat. Mám rád přírodu - klidnou, čistou, bez lidí. Když se v ní procházím se svým hafanem, rád si všímám drobných změn a detailů, které běžně lidé v chvatu přehlížejí. Sbírám také léčivé byliny a houby. V politických tématech a ekonomice moderní doby se úspěšně ztrácím. Takže pokud se snad někdy v zápalu boje pustím do takové debaty, včas mě umravněte.
V nejkomplikovanějších situacích nejspolehlivěji fungují obvykle ty nejprimitivnější technologie.

 
Příspěvky: 151
Registrován: 14 říj 2015 19:36

Re: Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam smě

Příspěvek od Ivana » 30 říj 2015 22:23

Jsem botanik a mám na to papír z vysoké školy. Zajímá mě všechno ohledně rostlin, momentálně nejvíc ty jedlé, vše z praktického hlediska. Kromě jedlých a léčivých mě zajímá z čeho se dá uplést provaz, co je nejlepší na rozdělání ohně, z čeho se dělaly matrace na spaní, co můžu použít místo mýdla, z čeho vyrobím papír, kde vezmu olej a tak dál. Taky samozřejmě kde to najdu a jak rychle to seženu.
Jsem vysoce náchylná k praktickým experimentům a uvítám u toho společnost.

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam smě

Příspěvek od goral » 01 lis 2015 18:28

Ja na nic papir nemam, maximalne na par hlupot :)

Cely zivot se motam hlavne na Morave, miluju cestovani vseho druhu a prirodu.
V lese s batohem na zadech jsem vyrustal od utleho detstvi a de facto mi to zustalo az do ted.

Cim se domnivam ze muzu prispet do plena jsou ma oblibena temata - neboli jakekoliv vybaveni pro pohyb a (pre)ziti v prirode. Neco malo jsem uz v lesich zazil, prezil a stale zazivam. Troufnu si tvrdit, ze mam v tomto ohledu solidni rozhled i nejake zkusenosti.
Dale me bavi zbrane, byt mam docela omezeny rozhled.
Bohuzel na vsechno mam trosku militaristicky nahled, takze v tomto ohledu me kdyztak krotte :o)

Moje smerovani zde na foru, respektive cil, je jakysi prehledny manual jak vybirat vyse zminene vybaveni atd.

 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 zář 2015 09:51

Re: Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam smě

Příspěvek od Reiser » 02 lis 2015 09:09

Většina z témat, kterých se dotýká tohle diskuzní fórum je pro mě hobby. Nenazval bych se expertem v žádné konkrétní oblasti. Mám pozitivní vztah k přírodě a obdivuji schopnost improvizace v nejrůznějších situacích. Kromě toho trávím volný čas cvičením (workout, bojová umění) a amatérsky se zajímám o zbraně. V rámci tohoto fóra se snažím pomoct s realizací některých technicky složitějších řešení.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 zář 2015 13:49

Re: Nezdolňák

Příspěvek od Rebelka » 12 pro 2015 08:25

Svět je stále šílenější, proto se co nejvíce vydávám do přírody. Ráda se učím novým věcem, které mi pomohou obstát jak v civilizaci, tak v divočině. Táboření, vaření z přírodních zdrojů a lov jsou věci, se kterými dokážu poradit.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: 28 říj 2015 11:07

Re: Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam smě

Příspěvek od jihlavak » 08 led 2016 08:50

Zdravím vespolek:-)
Jsem úplně obyčejnej táta od rodiny s úplně běžnejma starostma a radostma...
Nemůžu o sobě říct, že bych nějakému oboru rozuměl výrazně víc, než ostatní. Jsem spíš ten typ co už od dětství má zájem o spoustu věcí, hodně toho vyzkouší, ale u ničeho nezůstane tak dlouho, aby v tom byl nějak výrazně dobrej a byl přínosem pro ostatní.
Nejvíc zkušeností mám zřejmě s chovatelstvím všemožné domácí havěti, silovou elektrikou a kutilstvím všeho druhu.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 úno 2016 19:01

Re: Představení členů - kdo jsme, odkud přicházíme a kam smě

Příspěvek od Artifex » 15 úno 2016 19:04

Zdravíčko, tak jsem taky také, myslím, že mne všichni znají z různých ostatních fór, takže představovat se je zbytečné. :ugeek:

Další

Zpět na ZÁKLADNÍ INFORMACE & PRAVIDLA DISKUZE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků