Právě je 28 bře 2024 10:04

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Nezdolňák

Informace o diskuzním fóru Nezdolný.cz & platná pravidla diskuze
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 zář 2015 14:22
Bydliště: jižní Morava

Nezdolňák

Příspěvek od balador » 24 zář 2015 20:39

Když se mě včera ráno MaxGyver ptal, jakým slovem bych charakterizoval člověka, který si dobře poradí v rozličných a zvláště pak obtížných situacích života, tak ani po deseti minutách rozmýšlení mě nic kloudného nenapadlo. Pak odpoledne Mac řekl "nezdolný". Dle mého to je elegantní trefa do černého. Jasné a výstižné. Patrně se nespletu, že nezdolná osoba má býti titulována jako "nezdolňák". (Pozn.: Nezdolní dolňáci jsou na zdejším fóru vítáni rovněž). Zavítají-li na toto fórum genderoví inženýři a zapochybují-li o g. vyvážeností názvu webu "nezdolný", nechť zůstanou v klidu neb tímto je myšleno nezdolný muž a nezdolný holky. Za sebe přeji právě vzniklému webu a fóru, aby se stalo pro všechny čtenáře a členy přínosným zdrojem informace, inspirace, místem zdravého názorového setkávání a kultivované zábavy.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Nezdolňák

Příspěvek od MacGyver » 25 zář 2015 08:04

Platformu a to v čem bude fórum originální a jedinečné jsme měli vymyšlenou velmi rychle (vše se dozvíte, jak to tu trochu rozjedeme), ale nad názvem jsme si lámali hlavy několik měsíců. Desítky bezesných nocí, několik Ačtverek popsaných myšlenkovými pochody, políbení múzou a následné zklamání z nedostupnosti domény vyvrcholilo onoho památného dne, kdy jsem zatloukal 1037 hřebík do záklopu střechy baladorova skromného hradu - no a bylo to tam. Soužení z neschopnosti vymyslet myšlenku je minulostí.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28 říj 2015 13:37

Re: Nezdolňák

Příspěvek od wilderness » 29 říj 2015 19:13

Jen pro doplnění:

Nezdolný
latinsky adamas - nezdolný, nezkrocený, ocel

Nezdolný
nezlomný-houževnatý-nic ho nezdolá-neudolá-nezastaví-nepodlehne-nezmaří-nezmar
,,Kdybych měl zapomenout na ně, bože na nebi zapomeň na mě."

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 548
Registrován: 28 říj 2015 14:59

Re: Nezdolňák

Příspěvek od Josef » 03 lis 2015 05:59

Nezdolňák je zvláštní druh člověka. Nenajdete ho zatím v politice, ani na vás nebude koukat očima celebrity den co den z televizní obrazovky. Je to ten, který ví, jak destilovat vodu na poušti, i když tam ještě nikdy nebyl. Je to ten, který by zalehnul patami k jadernému výbuchu. Ale i ten, který vytáhne z kapsy šitíčko, když se dámě párá šev a nabídne náplast, dřív než dítě při bolístce vykřikne au. Překopli kabel, nejde proud a stojí práce? Nervózní kolegové v přítmí kanceláře bubnují prsty do stolu? Tu Nezdolňák sáhne pro starý Vařík a s úsměvem se zeptá: "Tak kdo si dá kávu přátelé?"
V nejkomplikovanějších situacích nejspolehlivěji fungují obvykle ty nejprimitivnější technologie.


Zpět na ZÁKLADNÍ INFORMACE & PRAVIDLA DISKUZE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků