Právě je 18 dub 2024 10:23

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Informace o diskuzním fóru Nezdolný.cz & platná pravidla diskuze
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od MacGyver » 27 zář 2015 07:20

Podněty od diskutérů
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 151
Registrován: 14 říj 2015 19:36

Re: Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od Ivana » 14 říj 2015 20:37

No nazdar, tak jsem tady a začínám šťourat.
Plané jedlé rostliny, plody a houby. Má tohle téma být survival? Jedlé jsou i neplané rostliny, tedy pěstované převážně jako "okrasné", například denivka plavá, která zplaňuje, ale jsou tu i takové, které nezplaňují nebo tak činí velice zřídka, přesto bych některé z nich jako zdroj vnímala. Možná bych zvážila oddělení hub do samostatného tématu. Také bych navrhla zvážit celé téma nazvat jen Rostliny jako zdroj a udělat podtémata Plané (Pěstované jako zelenina ?), Pěstované jako okrasné.

Jak to bude s tématem pěstovaných rostlin, případně i pěstovaných zvířat? Možná bude také nějaké téma jako Zahrádkářství nebo Pěstování. Je tam několik možností, zejména dvě - témata Rostliny a Zvířata a tam to rozdělit (na plané a volně žijící a pěstované a chované) anebo témata Příroda a Pěstování a chov a tam to dělit na rostliny a zvířata.

Recepty bych možná také dělila až uvnitř, navrhuji dělení na Survival recepty a Civilní recepty (namísto složitějších receptů) a pod téma Recepty bych možná zahrnula i další, například recepty na léčivé přípravky, recepty na výrobu prášku na mytí nádobí a podobně. Což mě přivádí k dalšímu dělení, rostliny jsou nejen jedlé, ale i léčivé a další, například barvířské, vhodné na výrobu provazů, luků, rozdělávání ohně, asi sloučit jako užitkové nebo něco tak. Možná by se to mohlo jmenovat Recepty a návody, ale tam se zase bude motat technika. Možná tedy Survival recepty, Civilní recepty a Technické návody?

Tak si tyhle moje prozatím příliš neuspořádané šťouránky nějak přeberte, budu nad tím taky přemýšlet. Bylo by fajn, kdyby už od začátku byla nějaká základní logická struktura, která by zahrnula všechny varianty.

 
Příspěvky: 151
Registrován: 14 říj 2015 19:36

Re: Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od Ivana » 14 říj 2015 20:57

Napadá mě ještě dělení na úplně základní podfóra Příroda a Civilizace. Do přírody by bylo všechno survival a do Civilizace to pěstování.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od MacGyver » 15 říj 2015 06:59

Jen do toho šťouro. Vrátím ti to hned v první větě - Zvířata se nepěstují ale chovají ;)

Ta struktura co vidíš je zkušební na které si ujasňujeme hloubku členění a přehlednost v praxi. Celou strukturu děláme napřed přehledně do tabulky a diskutujeme o tom, co kam a jak zařadit. Dyť jsme ještě nenapsali ani úvodník k fóru. ;)

Celá struktura bude členěna poněkud netradičně. Nebude rozdělena klasicky na Vybavení a dovednosti, ale aby mohly vznikat hodnotné komplexní výstupy, bude členěna podle priorit, které se řeší od nejnaléhavějších potřeb v jakékoliv situaci, kdy věci neběží jak mají.

Jednoduše hlavní sekce budou:

Bezpečí
Vzduch
Teplo
Spánek-únava
Voda
Jídlo
Mezilidské vztahy

Ve skutečnosti se budou jmenovat jinak a bude jich více, ale to co co jsem nastínil snad vysvětlí jaká je koncepce. Chceme strukturu naprojektovat předem a vyladit, aby nevznikala živelně, byla co nejpřehlednější s rozumnou hloubkou. S živelným vznikáním mám jisté zkušenosti, ze který plyne, že jakmile se fórum rozjede, tak s živelnou strukturou se už nikdo nedomluví a problém mají vyznat se v ni i správci.

Ivi to co navrhuješ dává ve většině smysl. Nebije se to ani s rozvojem do budoucna - přehledná struktura a správně zatříděná témata se dají dále větvit, nebo naopak prázdné sekce slučovat. Například zmíněné recepty a jejich rozčlenění, je pokus, který v praxi ukázal, že je zbytečné takto podrobné členění. To ale vznikne až praxí a narůstajícím kvalitním obsahem. Díky za připomínky, jednoznačně je zohledníme.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 151
Registrován: 14 říj 2015 19:36

Re: Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od Ivana » 15 říj 2015 12:50

Jo, to dává smysl (a ve volných chvílích budu šťourat dál....).

 
Příspěvky: 151
Registrován: 14 říj 2015 19:36

Re: Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od Ivana » 15 říj 2015 13:42

Hej, už nemůžu editovat (bývala bych to přidala k tomu předchozímu).
Napadla mě ještě jedna věc, hlavní sekce nazvat: Připraveni postarat se o (svou vodu, své jídlo, své bezpečí....). Možná vám to může připadat nadbytečné, ale každému novému návštěvníkovi to dá jasnou představu o zaměření fóra bez čtení úvodu a poslání fóra - a mám zkušenost, že většina to buďto nečte vůbec anebo si to přečte teprve po nějaké době. Líbí se mi to i proto, že je tam zahrnuta i vlastní odpovědnost, což je věc, která se dneska moc nenosí. 0dkazuje to i na motto fóra (dneska už málokdo umí latinsky).

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od MacGyver » 15 říj 2015 13:49

Editovat jde 10minut po vložení příspěvku. Je to z důvodů integrity diskuse. Doplňuj dalším příspěvkem. V realitě se taky nejde vrátit na začátek rozhovoru a něco změnit, doplnit či vymazat. Vyřčené slovo a vystřelená střela nejde vrátit :mrgreen:

To co navrhuješ bude řešit úvodní grafika, akorát Balador musí zapůsobit na ženu, aby to to nakreslila.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 151
Registrován: 14 říj 2015 19:36

Re: Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od Ivana » 22 říj 2015 23:49

Ahoj, navrhuju doplnit do pravidel ad 8) Příspěvky podezřelé z vkládání skryté reklamy a astroturfingu (nový člen fóra vloží do svého prvního příspěvku komerční odkaz, který něco doporučuje, tváří se jako nezúčastněný, do žádné diskuse se nezapojí) budou mazány a uživatel banován.

Klidně to budu osobně hlídat (i na celém fóru, pokud mi dáte důvěru a moderátorská práva), mám na tyhle parazity žízeň a baví mě je chytat a usvědčovat.
Taky víte (teda doufám), že jsem schopna a ochotna moderovat všechny rostlinné záležitosti.

 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 zář 2015 14:22
Bydliště: jižní Morava

Re: Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od balador » 23 říj 2015 07:26

MacGyver píše:To co navrhuješ bude řešit úvodní grafika, akorát Balador musí zapůsobit na ženu, aby to to nakreslila.



Macu, ano připomenutí zpracování úvodní grafiky je tu na místě. Zapůsobím. Bude to win-win: "Miláčku, obětuji se pro dobrou věc, odcházím nyní na pivo a karty, abych Tě doma nerušil při kreslení úvodní grafiky a vrátím se co nejpozději, abys měla dostatek času na dokončení díla."

 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 zář 2015 09:51

Re: Zpětná vazba a návrhy na vylepšení

Příspěvek od Reiser » 23 říj 2015 14:24

:lol:

Další

Zpět na ZÁKLADNÍ INFORMACE & PRAVIDLA DISKUZE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník